bajkowe-wzgorze-pracownia-3

zajęcia z rysunku i malarstwa

  • Dzieci na zajęciach poznają narzędzia. Uczą się jak o nie dbać, jak ich używać i do jakich technik stosować
  • Dzieci na warsztatach malują na płótnach oraz kartkach
  • Rysujemy na większych formatach niż w szkole: 50x70cm
  • Uczymy się mieszać kolory i poznajemy podstawę torii barw
  • W rysunku poznajemy technikę węgla oraz suchych pasteli
  • Dzieci poprawiają i ćwiczą koncentrację
  • Zajęcia dedykowane dla dzieci i młodzieży już od 7 roku życia
  • 4 spotkania w miesiącu, każde po 2h, koszt: 220zł
  • OBOWIĄZUJĄ ZAPISY (liczba miejsc ograniczona)
  • pracownia nie prowadzi zajęć pokazowych bezpłatnych
Zajęcia prowadzi: Dominika Diaków

W każdy poniedziałek 16:30-18:30 (grupa starsza +11lat)
wtorek 16:30-18:30 (grupa starsza +11lat)
środa 14:00-16:00 (grupa młodsza 7-10lat)
czwartek 16:00-18:00 (grupa młodsza (7-10lat)
piątek 14:00-16:00 oraz 16:30-18:30 (grupy młodsze 7-10lat)

Od czego zaczynamy na zajęciach z rysunku i malarstwa?

Zajęcia z rysunku i malarstwa, to niezapomniana przygoda dla dzieci i młodzieży w każdym wieku. To zajęcia, na których Wasze pociechy nauczą się rysować i malować od podstaw. W pracowni na Bajkowym Wzgórzu poznajemy narzędzia, uczymy się jak o nie dbać i w jakich sytuacjach ich używać. Poznaną wiedzę od razu stosujemy w praktyce. Zaczynamy od kropki, potem wchodzą linie, następnie kształty, po nich plamy barwne, a na samym końcu bawimy się światłem i cieniem.

Przejście na duże formaty !!!

Dzieci w szkole  mają styczność z małym formatem A4 lub A3. Stosowanie większych kartek jest rzadkością. W naszej pracowni rysujemy i malujemy na znacznie większych formatach. 50cm x 70cm, taka powierzchnia pomieści zdecydowanie więcej, ale to nie jest naszym głównym celem. Dzieci mają się otworzyć, działać z otwartością, tutaj na prawdę mogą poszaleć.

poznajcie kolory naszej pracowni

Do naszej pracowni na Bajkowym Wzgórzu zaprosiliśmy wszystkie z możliwych barw. Dzieci już ze szkoły wiedzą co nieco o barwach podstawowych i pochodnych. My uczymy się je mieszać, pozyskiwać nowe, piękniejsze, bardziej nasycone oraz mniej nasycone kolory. Odwiedź nas i przekonaj się sam jak pięknie w naszej pracowni!!!

Sztalugi, to coś niesamowitego !

Postawa przy pracy jest bardzo ważna, dlatego od samego początku uczymy się rysować i malować przy sztalugach. Każde dziecko, które przychodzi do pracowni wie, że stanowisko pracy jest ważne. W końcu spędzamy przy nim 2h zajęć. Dzieci są zachwycone, a pracując przy sztalugach czują się jak profesjonalni artyści.

Czego uczą zajęcia z malarstwa i rysunku?

Zajęcia z malarstwa i rysunku, to nie tylko super zabawa, ale także nauka cierpliwości. Kiedy dzieci przychodzą pierwszy raz do pracowni wykonują 2-3 prace. Z upływem tygodni ich wiedza, chęć wykonania lepszej pracy powoduje, że jedną pracę wykonują aż 2h, a czasem zdarza się że pracują nad jedną pracą dwa spotkania. Ich ciekawość poznawania świata oraz chęć nauki nowych rzeczy jest OGROMNA.

Shopping Cart