pierwsza wystawa dzieci 04.03.2022

Bajkowe Wzgórze, to przede wszystkim miejsce Pełne kreatywności. Miejsce, w którym tworzymy piękne obrazy, rysunki i rzeczy użytkowe. Cieszę się, że razem z dziećmi zapracowaliśmy sobie na ten dzień, w którym mogliśmy pokazać w naszym Domu Kultury w Nowogrodzie Bobrzańskim około 60 prac. 

dzieci z bajkowego wzgórza

Dzieci na zajęciach z rysunku i malarstwa uczą się obu technik od podstaw. Kompozycja, światłocień i dobór kolorów z tygodnia na tydzień przestają być im obce. Każde z dzieci inaczej spogląda na świat, otaczającą je rzeczywistość. Zatem każde z nich inaczej oddaje na rysunku, obrazie to co widzi.

Na zajęciach poruszamy tematy takie jak martwa natura. Ustawiamy kilka elementów, światło, dobieramy narzędzia i zaczynamy tworzyć.

Pierwsza wystawa była poświęcona przede wszystkim motywom, w których przewijały się kwiaty. Na wystawie mieliśmy martwe natury z suszonymi i świeżymi kwiatami. Rośliny zostały także ujęte w abstrakcyjnej, kolorowej formie.

Na wystawie pojawiły się także inne prace na przykład te związane z kosmosem. Były również ilustracje książkowe i obrazy z widokiem na łąki i morze.

Dziękujemy za tak liczne przyjść na naszą Pierwszą Wystawę. Dzieci były zachwycone i z zaangażowane. Prezentowały swoje prace, pokazując rodzicom, dziadkom, rodzinie, które obrazy i rysunki wykonały.

Kreatywna twórczość plastyczna to ważny element ogólnego rozwoju u dzieci. Poprzez sztukę najmłodsi uczą się dostrzegać, obserwować otaczający je świat i postrzegać go wszystkimi zmysłami. Tworzenie manualne rozwija wyobraźnią i intuicję. Daje możliwość zwerbalizowania swoich emocji, poprawia koncentrację, rozwija poczucie estetyki. Mogłabym tak wymieniać i wymieniać. 

Ja przede wszystkim cieszę się, że Wasze dzieci mogą uczestniczyć tak wspaniałym przedsięwzięciu. W czerwcu kolejna wystawa, z nowymi pracami. Zapraszamy!

Shopping Cart